Společnost Prozeta se významnou měrou podílela svým finančním příspěvkem na úspěchu výstavy Všechnu moc imaginaci a celé České sezóny v Drážďanech.
Společnost Prozeta se stále více angažuje na kulturním poli, a to zejména v oblasti současného a moderního umění. Dosavadním vrcholem tohoto snažení bylo její generální partnerství České sezóny v Drážďanech 2022/2023, uspořádané Státními uměleckými sbírkami Drážďany, pod vedením Jiřího Fajta.
Tato spolupráce byla mimořádnou příležitostí podílet se na klíčové kulturní události roku v hlavním městě spolkové země Sasko, a také, a to bez přehánění, nejvýznamnější umělecké prezentace českého státu v zahraničí za více jak čtvrt století. Byla také uhrančivou a obohacující zkušeností pro německé i české publikum, a v neposlední řadě i pro společnost Prozeta. Štědrý příspěvek od Prozety byl mnohostranně báječnou investicí, která pomáhala umění a kultuře ve vzájemném emocionálním a lidském poznávání, upevnila přirozené vazby uvnitř Evropské unie, nabourácala předsudky a rozvinula mezinárodní potenciál klasické české moderny a současných českých umělců napříč generacemi. Současně také napomohla rozvinout kreativní potenciál všech zaměstnanců firmy Prozeta, jejich partnerů a spolupracovníků.
V kontextu České sezóny se podařilo v aktivní spolupráci se Státními uměleckými sbírkami Drážďany společnosti Prozeta vytvořit Virtuální galerii, která imerzivně a v dynamicky citlivém rytmu představila desítky skvělých obrazů ze sbírek Drážďanské galerie a Albertina na specializovaném veletrhu IT bezpečnosti v Norimberku v roce 2022. Tento doprovodný “artefakt” k hlavním propagovaným aktivitám Prozety se těšil až překvapivé pozornosti.
Na tomtéž veletrhu a posléze i v předsálí výstavy Všechnu moc imaginaci v drážďanském Lipsiusbau pak byla návštěvníkům nabídnuto k interaktivní spolupráci generování obrazů umělou inteligencí. Na základě individuální volby parametrů mohl každý návštěvník generovat svůj obraz, kresbu, grafiku či sochu a vyjádřit tak své estetické, citové, mentální a emocionální preference. Výsledný obraz či artefakt, který virtuálně složila umělá inteligence na základě série pokynů, se objevil zarámován na bílé “stěně”, a každý tak měl možnost prožít euforii tvůrce nad dokončeným dílem.